İslam Güzel Ahlaktır
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslam Güzel Ahlaktır

İslam Güzel Ahlaktır

Anasayfaçalışan gençlikGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

El Kaide'ye Katilan Bir Mücahid'in Düşünceleri

YazarMesaj
el-intifada

El Kaide'ye Katilan Bir Mücahid'in Düşünceleri Empty
MesajKonu: El Kaide'ye Katilan Bir Mücahid'in Düşünceleri   El Kaide'ye Katilan Bir Mücahid'in Düşünceleri Icon_minitimeCuma Mart 20, 2009 3:27 pm

--------------------------------------------------------------------------------

EL KAİDE'YE KATILAN FETHULLAHÇI BİR MÜCAHİD'İN DÜŞÜNCELERİ!

- İslam isminiz ve vazifeniz nedir?

İsmim Tarık Abdusselam, Finans ile ilgili birimde vazifeliyim.

- Fethullahçılık ile nerede ve nasıl tanıştınız?

İlk tanışmam lise yıllarında oldu. Işık evleri olarak tarif edilen evlere gidip gelmeye başladım. Lise döneminde gayet başarılıydım. O dönemde Fethullahçıların kamplarına katıldım. Daha sonra cemaatin yönlendirmesiyle Hukuk Fakültesi tercihinde bulundum. Ankara Üniversitesi Hukuk bölümünü kazandım. Orada Cemaatin yurtlarına kayıt oldum. Fethullahçılar o dönemde talebeleri Hukuk tercihleri yapmaları konusunda baskı yapıyorlardı.

- Kısaca Fethullahçılık ile ilgili düşünce ve yaşadıklarınızı anlatır mısınız?

Ben lise döneminde genel itibariyle bütün fikriyatlara açık bir insandım. Gerçek ve doğru arayışına yöneldim. Bu süreçte Ülkü Ocaklarına, Komünist teşkilatlarına gittim. Fakat buradaki oluşumların ve fikri altyapının yetersiz olduğunu gördüm. Bu dönemde tanıştığım Fethullahçılar daha mistik bir söylemle insanlara açılıyorlardı. Fakat beni asıl etkileyen Fethullah Hocanın vaazlarıydı. Harika bir üslub kullanıyordu. Meseleleri anlatış tarzının mükemmelliği yanında, vurgu yaptığı kaynaklar ve sahabelerin hayatları bir müslümanı cidden etkileyecek kapasitedeydi.

Fethullah Hoca; müslümanlara sahabe gibi yaşaması gerektiğini söylüyor,onlara örnek bir yaşam için teşvik ediyordu. Bu idealizm gerçekten bir müslüman için ulaşılması gereken bir hedefti. İnanılmaz bir şevk ve aşkla sahabe yaşamına duyulan özlem bu asrın insanlarına yepyeni bir ruh üflüyordu adeta.İşte bu ruh haleti içinde, cemaatin abi denilen yetkililerine mutlak itaat ederek, Fethullahçıların ifadeleriyle hizmete başladım.

Hukuk Fakültesini kazanmıştım. Vazifem rehberlikti. Daha sonra ev imamlığı, Daha sonra Yurt Müdürlüğü,en son vazifem Hukuk Fakültesi imamlığı idi. Bu vazifeler, en aşağıdan Fethullah Hocaya kadar uzanan emir-komuta zinciri içinde devam ediyordu. Cemaatin verdiği görevleri eksiksiz yapmaya gayret gösterdim.

Ancak cemaat 1998den sonra hızla ruhundan sıyrıldı. Tamamen başkalaştı.
Cemaat hızla devlet politikası çevresinde hareket etmeye başladı. Irkçı kesimlerden kişiler cemaat içinde oldukça fazlaydı. İslamla bağdaşmayan söylemleri vardı. Yani sahabe ruhunu anlatma mükemmeldi.Ancak bunları pratiğe geçirme hususunda cemaat Türk-İslam sentezine göre hareket ediyordu. Ben Kürt değilim, kimlik olarakta Tatarım.Ancak Cemaat müthiş bir anti- Kürtçülük yapıyordu.

Devlete hizmetin mukaddes olduğundan söz ediyordu. Güneydoğuda ölen askerlerin şehid olduğundan bahsediyordu. Bu devlet için kurşun atanda kurşun yiyende şehid olamaz. Bunun izahını İslamla yapamazsınız.İlk fikir değişimlerim bu süreçte başladı. Yani hizmetten hiç kimseyle herhangi bir kişisel sorunum olmamıştır.

Klasik cemaat söylemleri vardır. Kişilere takılmayın, hizmetin şahsı manevisi bizi bağlar.Bunların hepsi göz boyamadır. İnsanları cemaatte tutabilmek için psikolojik baskı uygulanmaktadır. Hizmetten çıkarsan ayağın kayar, cehennemlik olursun, şefkat ya da zecir tokadı yersin. Evet bunlar doğrudur. Ama eğer cemaat Risalei Nur doğrultusunda hareket eden bir cemaat olma şartıyla.Sizin cemaatiniz Risalei Nuru yansıtmıyorsa, hizmetten çıkmanız büyük bir lütuftur. Zira Komünizmle mücadele eden Fethullah Gülen Kapitalizmin Müslümanlar üzerindeki zararını görmezlikten geliyor. Hatta Müslümanlara kapitalist zenginler olmaları için emirler yağdırıyor. İslam bu şekilde mi kurtulacak?

Şehy Uçmaz Mürid Uçurur!

Evet Fethullah Gülen, uçmuyor. Ancak öyle bir beyin kirletme süreci var ki, cemaat adeta her gün Fethullah Hocanın yeni bir vasfını keşfediyor. Samimiyetle söyleyim, bir dönem bende Fethullah Hocanın Mehdi ya da Mesih olduğuna inanıyordum. Daha sonra Hz. İsa olabilir mi diye düşündüm. Düşünün ümmet bu durumdayken, bu Fethullahçı tayfasının zihinlerimize empoze etmeye çalıştığı şeye bakın. İnanın Fethullahçılar, insanların saf zihinleriyle oynuyor. Onların hayallerini sui istimal ediyor. Mantık,ilm irfan ve İslama dair güzel ne varsa zihinlerde posa haline getiriyor.

Evet Mehdilik kavramı olabilir. Ama siz saf çocukların zihinlerini yıkayarak bunları empoze edemezsiniz. Mehdi akıl ve işaretlerle bulunur. Evet Mehdi vardır. Ama işaretler Fethullah Hocayı gösteriyorsa ispat edin...

Fethullahçıların bütün hepsi gelenek müslümanıdır. Fethullah Hocanın vaazlarıyla salık verdiği İslamla , yaşanan İslam arasında hiçbir benzerlik yoktur. Yani Fethullahçılık menkıbeler, üfürmeler, beyin kirletme ve aldatma üzerine kurulu bir düzendir. Resulullah (sav)ın hadislerini okuyan bir kişi yeryüzünde yıkılması gereken hedefleri bilecektir. Bu cemaat hadisleri, Kuran, Risalei Nuru, Hayatussahabe yi öyle yorumluyor ki adeta bambaşka bir İslam çıkıyor ortaya.

Mesela size örnek Üniversiteyi bitirme sürecinde olduğumuz 4. sınıfta Ankarada bir abi! geldi. Kemal isimli bu şahıs hakimdi. Bizlere Cemaatin ve Fethullah Hocanın taleplerine sonuna kadar bağlı olmamız isteniyordu. Cemaat bizi mezun olduktan sonra alacak ve Ankara da cemaat evlerine götürecekti. Burada disipline bir şekilde ders çalışıp, hakimlik sınavlarına hazırlanacaktık. Böylece Hakimliğe girip, Komünistlerin yerlerini işgal edecektik.

Mantığa bakın ki, bu noktada hayatımızı Cemaat kontrol edecekti. Evleneceğimiz kişiyi seçecek, bu kişi cemaatten olacaktı. Müstakbel eşimiz, başörtülü ise başı açılacaktı. Bu tamamen tedbir değildi. Ayrıca büyük bir Hizmetti. Çünkü Fethullah Gülen Resulullahla (sav) manevi alemde istişare yapmış ve ondan hanımların açılmalarını istemiş, Resulullah'ta kabul etmişti!(Haşa).

İşte bu çıldırtıcı fikirleri duyunca artık bu zavallı insanların mantığını anlayamadım. Bulunduğum gruptan bütün arkadaşların bu fikirlere karşı çıkmaması beni çıldırttı.

Bu Fethullahçılar aynı zamanda müthiş yalancı ve iftiracı insanlardır. Zira o dönemde Hakimlik yapan Fethullahçıların İslam Hukuku araştırmaları yaptığı,düzeni değiştirmek için İslam Hukukuna dair görüşlerinin bulunduğu söylenmişti. Asla böyle bir şey olmadığını son dönemde anlamıştım. Zira büyük bir yalan mekanizması işliyordu. İnsanlara damardan girilip, her insanın isteğine göre uyutma yalanları düzülüyordu. Hakim olmanın bu devirde sahabe fedakarlığı yapmaya eşdeğer olduğu söyleniliyordu.

Peki hakim olanların yaptıkları neydi?

Sadece kendi aralarında toplanma,yemek yeme, devlet maaşından aldıklarını Fethullah yurtlarına verme..İşte size tam techizatlı bir İslam anlayışı .Namazınızı kimseye göstermeyin, gözünüzle kılın diyen bir cemaatten ancak bu beklenebilirdi. İşin açıkçası bu kadar oportinist olan bir cemaatte üniversite okumuş, zekası olan insanların bu din ticaretine alet olmalarını hala anlamıyorum.

Şimdi gerçek hizmetteyim, elhamdülillah, artık konuşmuyorum, iş yapıyorum. Kimse bana Üsame bin Ladenin (ra) görüşleri şunlardır, Hz. Peygamberle (sav) şöyle sohbet ediyor, böyle kerametleri vardır demiyor, eğer İslam a inanıyorsan kafirlerle savaşmanın farzlığı varsa El Kaidede desin.

TC devleti için ölenleri şehid ilan eden Fethullah Hoca, bizlere Terörist diyor. O zaman söyleleyim;Fethullah Hocanın övdüğü dilinden düşmeyen sahabe Musab bin Umeyr, Sad bin Vakkas, Usama bin Zeyd,Abdullah ibni Revaha, Caferi Tayyar hepsi terörist..Hepsi elinde kılınç Rum ve Mekke, Sasani demeden savaştı. O zaman Rumlar Müslümanlara özerklik tanımıştı. İslam Hukuku Arabistanda uygulanıyordu. Hz. Muhammed (sav) hoşgörü ile sahabeleri gönderir, İslamı anlatırdı. Hiçbir Rumda napıyorsun demezdi. Ama Hz. Muhammed(sav) böyle yapmadı, orduları topladı, Medinede adam bırakmadı ve Rumları sarstı. Fethullah Hocanın bizden daha iyi bildiği kıssalarla günümüzü bağdaştırmamasının sebebi nedir acaba?

Artık show zamanı bitti.Elhamdülillahi rabbil alemin, El Kaidetü ceyşi Muhammedi, Elhamdülillahi Allahu Ekber..El Kaide Müslümanların dehalet edebileceği tek yer..Aramızda cahiller değil, hep alim zatlar var..İşte buda bir lütuf..El Kaide yolu ilm ve irfan yoludur. Bunu anlamayanlar ancak cahillerdir.

Röportaj:
Said Huseyni

El Kaide'ye Katilan Bir Mücahid'in Düşünceleri
1 sayfadaki 1 sayfası